Varikoosi op-i järgselt. 13.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr. Tepp.
Ligi kuu aega tagasi teostatud varikoosi op. Kas op-i järgselt on normaalne, et püsti olles ja liikudes on vererõhk 110/90 ja pulss 105 korda min. Istuda suurt ei jõua, sest siis vererõhk 95/70 ja pulsi sagedus 60. Normaalne rõhk 120/80 ja pulss 60. Kas peaks selles osas arstiga konsulteerima või on see ajutine nähtus? Kuigi jah, sooviks juba norm. elukvaliteeti.
Ette tänades 35 a naine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti ei ole see normaalne. Peaksite pöörduma Teid opereerinud arsti poole, et põhjust selgitada. Kuu ajaga oleksid pidanud ajutised operatsiooniga seotud kõrvalekalded juba taastuma.