kanna valu 01.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

minul selline küsimus et mul on diagnoositud m77 see on kanna peal taga.kas seda peaks käima mingi aja jooksul ka kontrollimas või ei muutu seal midagi.hetkel olukord selline et aasta tagasi käisin viimati arsti juures.siis diagnoos pandi.aga nüüd on sellest aasta ja valu on jälle markimisväärselt suurenenud.kas on seos selles et olen nüüd pool aastat tööl käinud ja töö on jalgadel.olen aga siiski osalise töö ajaga.peale valu on ka nüüd kohati pistelised valud,nagu keegi torgiks nõelaga kanna luud.kui nüüd on tegu selle diagnoosiga siis äkki saate lühidalt mulle seletaga mis see haigus inimese keeli on.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

M77 alla kuulub palju haigusi, kannaga on neist seotud vaid M77.3 ehk kannakannus. lahtiseletatult tähendab see kannakõõluse kinnituskoha luustumist. Kontrollimisel olulist mõtete ei näe, kuna ega selline muutus ära ei kao. Kui põhjustab vaevusi, tuleks ravida. Pöördudas tuleks ortopeedile.