gaasid 21.09.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

2006.aasta sügisel käisin opil,opereeriti hemorroide,verekomu ja veel miskit-kolme asja korraga. Nüüd olen aga väga õnnetu ja kannatan häbitunde all,sest ei suuda kõhugaase kontrolli all hoida. Kas vastavad lihased üldse kunagi taastuvad.
Olen 50.a naine,õnnetult üksik,kaaslasest mõelda ei julgegi!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale hemorroidide operatsiooni sfinkteri funktsiooni häire on operatsiooni tüsistus. Kui kahe aastaga funktsioon pole taastunud, siis on raske uskuda selle iseeneslikku taastumisse. Spetsiaalse treeninguga on mõningal määral kindlasti võimalik funktsiooni parandada. Treening on enamvähem analooogne sellega, mida soovitatakse naistele peale sünnitamist vaagnapõhja lihaste tugevdamiseks. Teine võimalus on gaaside tekke vähendamine - süüa selliseid toite, millega tekib vähem gaase ja võib tarvitada ka ravimeid, mis seovad gaase - Espumisan, aktiveeritud süsi. Kui Te selliselt ei saavuta Teid rahuldavat tulemust, soovitaksin pöörduda proktoloogi vastuvõtule. Sellised spetsialistid on olemas Lääne Tallinna Keskhaiglas (endine Meremeeste haigla). Arsti poole sellises küsimuses pöördumine ei ole häbiasi, iseasi kas ja kui palju saab aidata.