magu teeb muret 16.09.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Minu mure on järgmine,et selle aasta kevadel hakkas kõht imelikult valutama ja kolises ja myrises ja ajas gaase täis.aprillis tehti gastroskoopia ja kui algul oli heliose bakteri proov negatiivne siis kui nädal hiljem helistasin oli positiivseks läinud ja mulle määrati kolmik ravi.kuid hiljem ei muutunud midagi k6ht teeb ikka põrgulärmi ajab gaase kõvasti suus on imelik maitse ja tunnen ,et kui söön siis peale s66ki oleks söök k6rini.olen olnud 2x haiglas m6ned päevad,proovid on korras ja tehti mao röntken kus öeldi seda et on refluks haius,et magu laseb toitu ylesse ja,et magu on suur.miks ta suur on seda ma ei tea sest ei osatud mulle seda ka öelda.loodan,et selle kirjeldusega oskate Te mingit järeldust teha!Ette tänades jane

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Probleem kuulub gastroenteroloogia valdkonda, vaid harvadel juhtudel, kui on väljendunud reflukshaigus, saab aidata ka kirurgiliselt. Kuna tegu on nn. funktsionaalse häirega, siis uuringutes ja analüüsides ei pruugigi kõrvalekaldeid esineda. Teie kirjast ei selgu, mis eriala arsti juures olete käinud - soovitaksin pöörduda gastroenteroloogi konsultatsioonile.