Jalaluu 11.09.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on selline mure ma ei tea kas suur või väike.Kukkusin oma jalaluu katki juba 2007 Sept ja juba on aasta möödas aga pole kokku kasvanud.Kirurg ütles et ta ei taha rohkem mind näha ja nüüd peab see luu ise kokku kasvama.Aga mul jalg valutab ja hüppeliiges on valus ei saa astuda korralikult.Kas see on normaalne või ei ,äkki peab nii olema ma ei tea seda aga minu jaoks on see suur mure.Olen nüüd 80 protsenti töövõimet.Äkki saate mind aidata. Ette tänades murelik patsient.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Aastaga peaks iga luumurd kokku kasvama. Kui seda toimunud ei ole, siis vaevalt seda ka edaspidi toimub. Midagi täpsemalt öelda või kas saab midagi ette võtta, oleks vaja näha röntgenpilte ja Teid ennast. Soovitaksin pöörduda koos röntgenpiltidega ortopeedi konsultatsioonile kas Tartu ülikooli Kliinikumisse või Põhja Eesti Regionaalhaiglasse. - vajalik perearsti saatekiri. Kui Teid Teie oma kirurgi seletus ei rahulda, on Teil õigus teise arvamuse küsimiseks.