Hematoom 24.07.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

TERE!

Laps on hetkel 4kuune.Tema kehal ehk siis rinnast 5cm üleval pool on tekkinud hematoom.Suur punane punn(pehme).Perearst ütles et see on siis veresoonte laienemine.Aga kuidas see on sinna tekkinud,sündides seda polnud ,tekkis umbes 1kuu peale sündi.Arst lubas nüüd siis saata kirurgi juurde.Kui ohtlik see on ja kuidas see üldse on tekkinud?Ja kuidas sellest lahti saada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt pole tegu hematoomiga vaid hemangioomiga. Tegu on healoomulise kasvajaga. Olenevalt lokalisatsioonist ja kasvaja suurusest on ravimeetodeid erinevaid - kirurgiline ravi, laserravi. Konkreetse otsuse teeb lastekirurg, kes peaks lapse üle vaatama. Paanikaks põhjust ei näe.