Operatsioonijärgsed liited? 09.05.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
u. 5 aastat tagasi oli apendektoomia. Nüüd (algusega paar - kolm kuud tagasi) on aegajalt häirivat valu paremal alakõhus, seoses liikumisega - kõndimine ja järsud liigutused. Lisaks on tekkinud viimastel nädalatel kõhukinnisus, ka gaaside liikumine takistatud. Mõnikord esineb nõrka valu ja ebamugavustunnet pärasooles. Verd ei paista erituvat (f. norm. värvi), küll aga lima.
Märkimisvääret kaalukaotust pole.
Kas loetletud sümtomid võivad olla tingitud op.järgselt tekkinud liidetest? Või peaks midagi hullemat kartma? Olen 21-aastane naine.
Tänan ette vastuse eet !

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

5 aastat operatsioonist liidetest tekkiv vaevus ei ole päris loogiline seletus Teie vaevustele, kuigi mitte võimatu. Nimelt tekivad liited siiski vahetult operatsiooni järgselt, mitte enam aastaid hiljem. Pärasoole vaevused pole päris kindlasti sellega seotud. Soovitaksin näidata perearstile, kes Teid siis vajadusel edasi suunab.