lohk alakõhus 08.05.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

45. a naine olen. Umbes pool aastat tagasi paremal pool alakõhus miski valutas, ei saanud kummardada, ei kingapaelu kinni. Käisin arsti juures, günekoloog miskit ei leidnud, kirurg arvas, et ehk song väike, aga opereerimiseks vara. Õppisin ennast nö teise nurga alt liigutama ja läks üle. Nüüd, olles hoolega kevadtöid teinud, puid ladunud, maad kaevanud, avastasin, et sama koha peal oodatud muhu (song?) asemel hoopis lohk on tekkinud ja tuikab tasakesi. Üsna all see lohk asub. Kas on ohtlik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata katsumata on midagi konkreetset väita võimatu. Arvan siiski, et kui see Teile häda ei tee, siis ta ka ohtlik ei ole. Soovitan siiski arstile näidata.