armid 20.03.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,minu 15 aastasel tütrel on kintsude sisekülgedel imelikud punakad lühikesed armid,tuletavad meelde rasedusjärgseid arme,umbes käelaba suurusel alal,kas võib tegu olla sellega ,et mõned aastad tagasi oli ta veidi paksukesem kui praegu (65kg) ja pikkust on tal praegu juba 176cm,et nahk lihtsalt venis liiga palju.Ta on mures ,sest suvi on tulemas ja tahab bikiinides mere äärde minna aga armid on liiga nähtavad.Mida teha?Seljal vöökohal on ka mõned horisontaalsed veidi pikemad armid kuid need on valged ja ei paista nii silma.Aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olete ise juba küsimusele peaaegu vastanud. Rasedusarmid tekivad just sellepärast, et suure kõhu tõttu nahk venib. Kaalust kaotades toimib sama mehhanism. Selliste nn. striade teke on väga individuaalne - ka kõigil paljusünnitanud naistel pole ju rasedusarme. Meditsiin palju aidata selle koha pealt ei suuda, vähemalt kirurgia mitte. Soovitaksin konsulteerida dermatoloogiga.