Äge ja jube kõhuvalu 09.03.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist selline küsimus et juba 3.päeva valutab ägedalt kõht just vasakult poolt alty pool katsudes valus käies ja voodis keerates jube valus millest võib see tingitud olla

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Äge vasaku alakõhu valu võib olla põhjustatud paljudest haigustest. Kõige sagedasemaks neist võiks olla divertikuliit. KuigiTe ei ole märkinud oma sugu, siis naistehaigusi ei saa ka välistada. Kahjuks ainult valu lokalisatsiooni kirjeldades ja kirja teel üleüldse pole võimalik diagnoosida.