pärasoole probleemid 19.02.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 45 a naine. Probleemid on kõhu ja roojamisega. Kord on kõht kinni, kord lahti. WC käin 4-5 korda päevas. Hommikul on väljaheide pabulate sarnane,tohutu survega. Palju on seedimata toiduosasid.Peale sööki pean kindlasti kohe jooksma tuaetti. Pidevalt on häälitsusi kõhus. Gaasid.Kõht nagu paistetaks. Roojamisel on verd ja määrib .Käisin ka kirurgi juures, kes diagnoosis pärakulõhe. Kirjutati ravi, mõni aeg see aitas, nüüd on uuesti verd pühkimisel, kui ka heledat verd roojas. Kas see võib olla kõik ühe häda põhjus. Perearst arvas, et tegu on ärritunud soole sündroomiga, kuna olen labiilse närvisüsteemiga. Kas pöörduma peaks kirurgi või kelle poole. Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna ei tea, mis uuringud Teile tehti, siis on minul kahjuks võimatu ainult kirjelduse järgi diagnoosida midagi muud, kui Teile on öeldud. Soovitaksin pöörduda gastroenteroloogi poole.