armisong 11.02.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp.dr.Jaan Tepp
aasta tagasi opereeriti vasem kops läbi aukude (kuidas seda nüüd nimetatakse)küsimus järgmine.peale opi tekkis selline pressiv väga ebameeldiv tunne vasakul pool rinna all u.10cm.peale vaadates pole midagi näha.aga tunne on selline nagu paistes oleks eriti õhtuti.kirurg kes operatsiooni läbi viis soovitab teha sporti ja vajadusel kasutada olfeini plaastreid.plaastrid võtavad ainult korraks tuimaks ja kui nende mõju kaob on jälle see ebameeldiv tunne tagasi.peale spordi tegemist on järgmine päev juba hommikust ebamugav tunne.muidu olen hästi liikuv inimene ja kehakaal ka normis. kas tegu võib olla armisongaga?kas on võimalik sellest kuidagi lahti saada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Torakoskoopilise operatsiooni järgset armisonga ei ole kuulnud. Ei kujuta ka ette, millest selline tundmus/vaevus võiks olla põhjustatud. Kõige paremini oskab Teid selles küsimuses siiski nõustada Teid opereerinud arst torakaalkirurg. Minu eriala on siiski teine.