mure veenilaienditega 09.02.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

vabandan kui see ei kuulu teie eriala alla,aga ehk oskate siis suunata või abi anda!
Mure selles et kolm aastat tagasi last oodates tekki vasaku jala põlveõndlasse viinilaiend.ei teinud algul suurt välja,aga nüüd on veenilaiend pisut suurenenud ja see on nii kole.
Mujal pole.
Kas loota võin vaid operatsioonile?
või saaksin ka apteegist abi?kui jh sis mida teie soovitaksite?
Oskaks perearst aidata?

Nii kole ja vastik on,suvi tulemas,ei saa seelikutki kanda.noor inimene pealegi(22).

Murelik neiu:(

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas veenilaiendeid ravida operatsiooniga või mingiti muud moodi, saab kahjuks öelda vaid peale läbivaatust. Apteegist saab abi vaid vaevuste leevendamiseks, veenilaiendid kahjuks pealtmäärimise ega tabletivõtmisega ära ei kao. Peaksite perearsti saatekirjaga pöörduma kirurgile.