sklerotreraapia paranemine 08.02.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr Tepp. kas teil on kogemusi, milline pilt on normaalne 48 h pärast skleroteraapiat? Ma võtsin nüüd esmakordselt jala lahti ja mind ehmatas kaks villi sarnast sõlme jala peal sündmuspaigas, süstijälgede ja siniste plekkide vahel. Need näevad välja nagu vesivillid. Palun öelge, kas tugisuka alla peaksin panema plaastri kaitseks ja kas need moodustised võivad katki minna? Arsti juurde tagasi saan järgmine nädal. Kas seda kohta suka all peaks plaasterdama? Aitäh vastuse eest. Olen 45, Helen.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vesivillid päris normaalne nähtus skleroteraapia korral ei ole. Plaastri kandmine suka ja süstekoha vahel on igati mõttekas, liiatigi kui sinna on tekkinud villid. Villid võivad loomulikult katki minna aga see ei ole mingi katastroof.