Veresoonte tromb 21.01.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu 20a-l tütrel lahustati 27.12.07 tromb vasakus jalas süstiga kõhtu.Oli haiglas
nädala ja nüüd kasutab 3kuud marevani 1,5 tabl.päevas.1x kuus kontr.verd.Millise tugevusega tugisukki ta peaks kandma.Tal ei ole naha all kapilaare ega veenilaiendeid näha.Jalg on jalalaba kondi juurest veidi turses ja käimisel sääremari tursub kergelt.Liigub korraga 400m ja siis puhkab veidi.Trombi sai ta beebipillide ja lennureisi tagajärjel.Teine küsimus oleks selline,etmillal võime minna uuesti lennureisile ja millised on ettevaatus abinõud.Üks arst soovitab enne reisi asperiini ja teine teha ennetav süst kõhtu,mis vedeldab.Tervitades Piret

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tugisukad võiksid olla keskmise survega. Lennureisile võite minna kohe, soovitav ei ole ainult kogu reisi ajal ühes asendis istuda. Selles suhtes ei ole vahet kas lennu- või bussireis. Reisi ajal tuleks iga tunni järel liikuda. Kui Marevani tarvitada, siis mingeid muid profülaktikavahendeid kasutada ei ole vaja. Kui marevanravi lõpetada, siis riskikintingendil on tõesti soovitav teha madalmolekulaarset hepariini pikaaegsete lennu- ja bussireiside eelselt kõhunaha alla.