Määrib 09.01.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 30dates meesterahvas ja juba ca 10 aastat vaevab mind mure, mida häbist vms pole ma nö "probleemiks" tunnistanud. Nüüd sai mõõt täis. Peale igakordset kõhu läbikäimist ja korralikult puhastamist, pean ikka ja jälle mõne aja (30 min) jooksul pühkimas käima (3-4x), sest hakkab määrima. Olen hetero ja "selle kandi" pealt seksuaalset tegevust ei ole kunagi toimunud. Ka muid tervisehädasid ei tähelda, toitun korralikult, ei suitseta, alkoholi tarbin mõõdukalt (juhul, kui see peaks tähtsust omama). Mis võib olla põhjus, mida ma teha saaksin?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt tegu sulgurlihase funktsionaalse nõrkusega või limaskesta väljalangemisega. Esimesel juhul peaks olema probleeme ka gaaside pidamisega ebasobival ajal. Aitaks vaagnapõhja lihaste treening, analoogselt sellele, mida sünnitusjärgselt naistele soovitatakse. Soovitaksin oma murega pöörduda proktoloogi poole.