nabasong 06.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Elukaaslasel,kes on 57a.mees on pikemat aega olnud nabasong (10a.)Tahaks küsida,kui ohtlik nabasong ikkagi on ja kui suureks vôib veel kasvada, antud hetkel on umbes(12*12cm)
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste mõõtmetega nabasong on väga suur. Kõikide songade ohtlikkus seisneb nende võimaluses pitsuda - sool tuleb songakotti ja ei lähe enam tagasi, tekib turse, mille tagajärjel verevarustus songakotis olevas sooles halveneb veelgi ja mis võib viia soolenekroosini. Viimane on juba eluohtlik seisund, mis nõuab operatiivset vahelesegamist juba tundide jooksul.