Terav muna 12.10.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin oma jalasäärel ükspäev pisikese (u 2-3mm suuruse) terava muna (nagu väike hernetera). Haiget see teinud ei ole aga ehmatas ikkagi. Kas tegemist võib olla mingisuguse kasvajaga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mingi kasvajaga võib tegu olla küll. Selliseid sõlmekesi tuleb lihtsalt jälgida. Kui see ei muutu, pole põhjust muretsemiseks, kui see aga kasvab, tuleb tulla näitama ja siis ilmselt eemaldada ja histoloogiliselt (mikroskoobi all ) uurida.