pärasoole põletik 03.10.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Augusti lõpul käisin Teie juures erakorralises meditsiinis ja kurtsin, et pärasooles põletiku tunne tupe ja soole vahelises seinas seespool. Te vaatasite, katsusite ja väitsite, et mul ei ole seal midagi.
Kuna valu aga ei kadunud, ei jätnud jonni ja otsisin abi edasi. Käisin proktoloogil, kes diagnoosis mul proctitis crypt.
Kas te oskate kirjeldada, mis haigus see on, millest on tekkinud ja mis on ravivõimalused.

Ette tänades,
Mari

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ametlikult sellist diagnoosi rahvusvahelises haiguste klassifikatsioonis ei eksisteeri. Proktiit on pärasoole põletik, crypt on aga pärasooles olevad anatoomilised struktuurid. Ju siis on mõeldud limaskesta põletikku teatud krüpti osas. Mina Teil midagi sellist ei diagnoosinud. Peaksite selle küsimusega pöörduma proktoloogi poole, kes Teil selle haiguse leidis.