pärasoole sulgurlihas 14.09.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere!
millist ravi või ravimeid kasutada pärasoole sulgurlihase lõtvuse korral?
tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selleks et vastata, oleks vaja rohkem andmeid - milles see väljendub, millest see tekkinud on ja kaua kestnud.
Sulgurlihas koosneb kahest osast, tahtele alluvast ja tahtele allumatust. Tahtele alluvat osa saab tugevdada füüsiliste harjutustega (analoogsed harjutused sünnituse järgselt vaagnapõhja lihaste tugevdamiseks). Tabletiraviga on võimalik vähesel määral parandada tahtele allumatut komponenti, kuid see efekt on väga ajutine.