Haavandid päraku piirkonnas??? 04.09.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul sellinne mure. Kui ma käin WC oma häda tegemas siis peale toimingut tunnen päraku ümber kipitust ja pisut veritseb. Olen vaadanud peeglist ja märkasin seal haavandeid. Muidu enesetunne on ok. Milles võib probleem olla.Tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te näete peegliga ise haavandeid, siis on need päraku ümbruse naha haavandid. Põhjuseks võib olla näiteks haudumus või kratsimine. Võimalikud on ka muud põhjused, kuid ilma nägemata ei oska täpsemalt nõu anda.