Peale songa lõikust 03.09.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27 a ja käisin Jaanuaris kubemesonga operatsioonil. Kuna sond oli algav ja väike veelsiis operatsioon tehti ilma võrku kasutamata. Peale operatsiooni oli esimene nädal ikka väga valus. Esimest korda tugede abil käia suutsin alles 54 tundi hiljem ja tegelikult ei suutnud veel nädal hiljemgi ilma suure valuta liikuda. Olen kunagi käinud ka pimesoole operatsioonil ja siis sain kohe peale oppi jalutada ja paar päeva hiljem isegi kergelt joosta. Ja lisaks on paar tuttavat ka käinud songa oppidel ja nad on väitnud, et neil nagu polnud väga suurt valu. Millest selline valu?? Kas siis kui võrkusid kasutatakse songa sulgemiseks ei ole hiljem nii suurt valu? Lisaks on juba 9 kuud sellest mõõdas kuid kerge venituse või kipituse tunne püsib endiselt haava piirkonnas. Pole küll otseselt valus enam kuid teeeb etteaatlikuks. Kas see haav peabki endast nii kaua vaikselt tunda andma ja võin endiselt ilma muretsematta sporti teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegelikult päris normaalne selline valu peale songaoperatsiooni ei ole. Ilmselt on Teil õmbluse vahele jäänud mingi närvikiud, mis end nii kaua tunda annab. Põhjust end sportimisel tagasi hoida ei näe - selle aja peale on koed juba lõplikult paranenud.