Kas see võib olla pimesool? 22.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

30a. M
Paremal pool alakõhus, seal kus pimesool asub, tekib teatud liigutusi tehes(peamiselt: voodist püsti tõustes, üle õla vaadates, ette kummardades) üsna tugev valu(nagu pistaks). Kestnud on see praeguseks u. 5 päeva, palaviku ei ole ja niisama ei valuta ka, oskate pakkuda, millega võiks tegemist olla? Ka pimesoolega saab midagi viga olla, kui palaviku ei ole?
Võtan ka praegu Glucadol'i tablette, mis peaks kõhre kasvatama, kas probleem võib tulla nendest?

Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt kirjeldatud valu ei ole iseloomulik apenditsiidile, pigem võiks tegu olla lihasvaluga. Vaevalt see ka tablettide toime on.