imelik asi pärakusuudmes 21.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline et eile tekkis nimetissõrme otsasuurune ollusk pärakuaugu kõrvale. Ja on sinakat värvi justkui mingi verevalum või kasvaja. Puudutades teeb ka valu ja kiheleb pidevalt. Milles võib asi olla? Kas ohlik? Ja kuidas ravida

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tõenäoliselt tegu hemorroidaaltromboosiga. Ohtlik ei ole. Paraneb ka ise, kuid küllalt väikse vahelesegamisega saaks asja kiirendada.