Apenditsiit? 18.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on juba kaks päeva olnud valulik mesogastriumi (regio lateralis dextra) piirkond. Peamiselt tunnen valu liikudes, kükitades ja sügavalt sisse hingates. Vahepeal valu nõrgeneb, siis jälle pean valu pärast peaaegu kägarasse tõmbuma. Ka parema külje peal oli valus, enamasti võimatu, magada. Samas kui antud piirkond pinges pole, ei tunne tihti mittemingisugust valu.

Teisi sümptomeid, nagu iiveldus, kõhulahtisus või -kinnisus ja palavik, ei esine. Mul on elus mõnikord varemgi vahel sealt (siis rohkem hypogastriumi regio inquinalis dextra) piirkonnast valutanud. Kas peaksin minema ruttu arsti juurde või on see lihtsalt mööduv nähtus?!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pole külla apenditsiidile väga iseloomulik aga soovitan siiski end arstile näidata.