LCM kahjustus, võimalik rebend 04.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 24-aastane naisterahvas ja 7 aastat tagasi kukkusin kahel korral põlvede peal trepist alla. Kohe peale kukkumist mingeid uuringuid ei tehtud ja lasti põlvel lihtsalt olla. Läbi aastate on põlv ikka tunda andnud ja viimasel ajal on ka "lukustunud" mõned korrad. Käisin ortopeedi juures uuesti ja tegi ultraheli uuringu. Selgus, et on LCM vigastus ja võimalik rebend. Soovitas panna kipsi kuuks ajaks. Samas ütles, et võin ka proovida põlvele toetavat tuge kanda, kuid see ei pruugi olla nii efektiivne. Soovin teada teist arvamust. Kas kips on ainus, mis kindlasti mõjub?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja kahjuks selliste patoloogiate ravi detailides mittekompetentne. Vabandan.