kõhus liigutab 03.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Viimased 3-4 kuud häirib mind tunne, nagu kõhus liigutaks midagi. Olen 35-aastane ja sünnitanud 3 last ning tunne on umbes sarnane nagu ootaks 7-8 kuud last, st tegu ei ole nö kõhu mulisemise või korisemisega, kõht üldiselt ka ei valuta, vaid keegi nagu seikleks kõhus ringi ja viimasel ajal ühe sagedamini. "Liigutamist" on näha ka pealevaatamisel (nii selili lamades kui istudes). Söön korralikult ja kaal on normaalne (170 pikkuse juures 57 kg), viimasel ajal maiustan küll väga palju, kuid kaal pigem langeb kui tuleb juurde. Vahest on juba hirm, et lähen peast sassi ja ei julgegi sellise "kummalise" probleemiga perearsti jutule minna. Millise arsti poole pöörduda?
Tänan!!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et alustama peaksite siiski perearstist. Ainult selliste vaevuste järgi diagnoosi ma Teile küll öelda ei oska.