hemoroid 29.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Esimest korda tekkis hemoroid, kui olin rase(10 a tagasi). Kordus 3 a tagasi, ja nüüd jälle.käisin perearsti juures, kes kirjutas välispidise salvi ja troxevasin kapslid, ning andis saatekirja kirurgile. kas hemoroidi on võimalik opereerida ka siis, kui see on ravi tulemusena kadunud või ime väikseks jäänud. järjekorrad on ju nii pikad, ei saa kohe löögile. Ja kui kaua võtab taastumine peale op-ni? Tänan! Anne

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ravi tulemusena on hemorroid kadunud, võib olla pole siis üldse vaja opereerida. Kui ägenemised on 3 aastase intervalliga, siis mina küll kaaluksin operatsiooni otstarbekust. Operatsioonist taastumine on individuaalne ja sõltub ka sellest millist meetodit kasutatkse. 1 kuuga peaks taastumine olema üldjuhul toimunud.