organite loovutamine(peale surma) 15.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuna mul ei ole selle vastu midagi kui peale minu surma(...kui see peaks juhtuma) minu organeid kasutatakse,siis , mis ma peaksin tegema, et anda õigus oma organeid peale surma kasutada???

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selle kohta on olemas vastavad formulaarid, mida Teil tuleks täita ja igal pool kaasas kanda - kas passi või autodokumentide vahel. Selliseid blankette saab Statoili tanklatest, meditsiiniasutustes ja ilmselt ka veel mujalt aga ehk nendest kohtadest piisab.