3 aastat kõhuvalu 11.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr.Trepp
Mure selline.Umbes kolm aastat on minu emal valutanud kõht ühest kindlast kohast.Paremalt poolt umbes pimesoole koha pealt.Pimesool opereeritud 11 aastaselt.Ema vanus praegu 69.Olen teda viinud naistearsti juurde,kõik analüüsid ideaalsed ,vereproovid korras.Kopsurönken korras.Onkäinud kompuutris,soolteuurig tehtud .Ultahelis käidud 10 kordi.Arstide arvates kõik korras.Ainuke mida nüüd magdaleena haiglas öeldi,et on liited.Kas seda saab mingi valemiga selgeks teha.Kas neid liiteid saab opereerida.Arst ütles,et kui väga ägedaks läheb siis kohe kirurgi juurde ,et liited võivad soole sõlme ajada.
Kas aga enne ei saa opereerida kui asi hulluks läheb? Tal on kogu aeg tugev valu. Kui enam ei jaksa kannatada võtab jälle valuvaigisti.Mul on temast niii kahju,tahaks,et ta saaks normaalselt elada.ette tänades murest murtud ema tütar.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suhteliselt ebatõenäoline on, et lapsena tehtud apendektoomia järgsed liited hakkavad valutama 50 aastat hiljem, kuigi mitte päris võimatu. Probleem võiks olla hoopis puusaliigeses või seljas. Kui seal haigust ei leita, pakuksin laparoskoopiat - operatsiooni, mille käigus viiakse kõhukoopasse optiline instrument, mille kaudu saab valutavat piirkonda vaadelda, vajadusel ka vabastada.