moodustis rinna all 27.03.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,olen 35 aastane mees ja avastasin mõni päev tagasi et sõrmedega surudes rinna keskelt kolmnurgast alates on kõva moodustis.See tundub piklik ja läheb natuke allapoole ja umbes kolme sentimeetri pärast keerab sissepoole.Varem olen ainult kõrvetavat ebamugavust seal tundnud.Millega võib tegu olla?Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võimalik, et Te tunnete rinnaku mõõkjätket (proc.xiphoideus lad.k.). Et selles kindel olla, pean ma seda ise katsuma/nägema.