Paranemine anaallõhest 13.03.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Olen teile juba ühe korra kirjutanud, kus küsisin ravivõimaluste kohta, mis puudutab hemorroide ja pärakulõhet. ( Olen 31 aastane naisterahvas) Avatrol jne) Kuna minu probleem on kestnud juba oktoobrist 2006, esialgu hemorroidi põletik, kõhukinnisus aga jätkus ja suutsin endale saada pärakulõhe, mis diagnoositi nüüdseks juba rohkem kui kaks kuud tagasi. Olen teinud läbi pika küünlaravi+ septs salv. Käinud Merimetsa polikliniikus proktoloogi vastuvõtul ( dr.Ossotshenko ja dr.Kivimäe) Tehti rektoskoopia, peale kuuajalist küünlaravi ja öeldi, et soole olukord on hea ja operatsiooni ette ei näe, kuna see ei lahendavat probleemi. Kuna probleem on olnud mul juba nii pikka aega, vahel mõned päevad paremad siis jälle kehvem, olen pidevalt tarvitanud valuvaigisteid, ma ei tea kas sellest või pidevast küünlakasutusest on mul tekkinud pidev kõhukinnisus, mida reguleerin siis lahtistitega. KOguaaeg tekib tunne, et midagi seal sooles liigub, aga sealt kus välja peab tulema oleks nagu kivi ette pandud. Kardan WC käimist endiselt väga, sest mitme kuulised valud on mind niivõrd tundlikuks teinud. Mul on mõistus otsas.. Olen kallus alla võtnud ligi 8 kg, kõht valutab harva. Kas nüüd jäängi siis nii elama? Võtan aga lahtisteid ja valuvaigisteid? Nii mulle viimati ka dr Ossothenko ütles.. kastutage küünlaid ja kui valutab siis valuvaigstit.. Küsimus on siis järgmine.. kui positiivne on teie arvates ikkagi operatsiooni järgne prognoos. Olen lugenud, et inimesed on siis ikkagi paranenud... Ma olen nõus seda operatsiooni taluma ja mõned nädalad valusid, kuid järjepidevalt WC hirmus ja valuhirmus elada enam ei taha. Teen regulaarselt sporti, stressi nagu väga ei ole.. peale sellesama haiguse, toitun väga korralikult. Kiri sain pikk, kuid loodan, et mõistate mu muret.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mul on raske Teile midagi vastata, kuna olete käinud juba dr. Kivimäe juures, kes vaieldamatult on Teie haiguse koha pealt palju suurem spetsialist, kui mina. Ilma nägemata/katsumata ei oska ma küll operatsiooni soovitada ega laita. Operatsioonil on tulemus, kui on haigus, mille pärast seda tehakse. Samas Teil 2 proktoloogi pole leidnud haigust, mida opereerida. Üks inimene võib eksida, kahe puhul on see juba kahtlane.
Kui soovite minu arvamust, siis peate tulema ikkagi vastuvõtule.