Äkki pimesoolepõletik? 27.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lugesin siin Teie vastuseid pimesoolepõletiku kohta. Siiski ei leidnud vastust oma küsimusele, millised on pimesoolepõletiku haigusnähud? Endal on juba teist päeva 38,4 palavik. Luud-liigesed valutavad, arvasin, et olen lihtsalt külmetanud. Tunnen väikest valu vasakul pool naba ja puusaluu vahel. Kui ei liiguta, siis ei ole valus. Valu tekib liikudes ja sügavalt sisse-välja hingates. Siis arvasin, et on mingi kuseteede põletik, sest kogu aeg on vajadus urineerida, iga tund vähemalt korra. Urineerimine valulik ei ole. Ka käisin detsembris sapipõit eemaldamas, kas võib asi sellega seotud olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Apenditsiidi puhune valu on reeglina vasakul, kui just ei ole tegu haruldase nn. situs inversusega (organite paiknemisega peegelpildis). Sage urineerimine apenditsiiti ei valista, kuigi pole iseloomulik apenditsiidile. 2 kuu tagune operatsioon on samuti vaga vaikse toenaosusega Teie hadade pohjuseks.
Kokkuvotteks utleks, et mina Teie kirjelduse jargi Teil apenditsiiti ei usu. pigem voiks olla tegu divertikuliidiga. Iga palavikuhaigusega, millega kaasneb liigutusel valu kohus, peaks poorduma siiski arsti poole. Kahjuks pole kirja teel diagnoosimine voimalik.