kõhukinnisus veritsus roojamisel 20.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 20 aastane ja mul on juba kaks kuud probleeme kõhukinnisusega. viimasel ajal on wc-s käimine muutunud väga valusaks ning samuti tuleb koos väljaheitega verd. siiani ei ole kasutanud ühtegi ravimit. kas käsimüügis on saadaval efektiivseid ravimeid või on ilmtingimata vaja arsti juurde pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Käsimüügis on olemas pärasoole küünlaid, mida võib sellisel juhul kasutada. Kui efektiivsed nad on, on väga individuaalne. Põhjus Teie hädadele on aga pigem kõhukinnisus - seega põhjust kõrvaldamata, pole ka lootust tagajärjest vabaneda. Kõhutegevuse reguleerimiseks on parim jääkiderohke dieet ja rohke liikumine, kui sellest ei aita, tuleb tarvitada ka lahtisteid.