kühm pärakus peale sünnitust 08.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Peale sünnitust on mu pärasool veidi välja langenud. Käisin seda ka proktoloogile näitamas. Ta ütles, et see on enamusel naistel nii ja seega ka täiesti normaalne. Mind see siiski häirib. Nii hügeeniliselt kui ka voodielus tekitab piinlikust. Küsisin arstilt selle eemaldamise kohta ja ta arvas, et see on puhtalt kosmeetiline probleem. Veel arvas ta, et sealne nahk on nii ettearvamatu ja asi võib hoopis hullemaks minna. Olen alla 30 ja plaanis veel lapsi saada. Kas sellisel juhul võib olukord hullemaks minna? Mõtlen mõlemal juhul, kui teha operatsioon ja eemaldada see kühm, kui ka siis kui mitte opereerida? Kus selliseid operatsioone tehakse?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teil tekkis pärasoole väljalangemine peale sünnitust, on loogiline , et asi võib süveneda järgmise lapsega. Pärasoolöe probleemidega tegelevad proktoloogid aga suurem osa üldkirurge on samuti sellise probleemiga kokku puutunud. Ilma nägemata ei oska operatsiooni ei soovitada ega maha laita. Kui Te selle proktoloogi seisukohta ei aktsepteeri, on otstarbekas küsida teist arvamust kellegi teise käest.