Jälle pimesool või midagi... 26.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on üks mure, millest ma aru ei saa. Asi on nimelt selles, et ca 12 aastat tagasi diagnoosis arst peale suurt kõhulahtisust mul pimesoolepõletiku, mis aga üpris kähku möödus ja soolikas on siiani alles.Nüüd aga on koguaeg paremal poolel selline tuim valu, mis ei ole küll elamist segav, kuid siiski piisavalt häiriv. Lisaks sellele on ka iiveldustunne - kah jälle mitte elamist segav. vaid siiski selline, mida paned tähele. Nüüd kindlasti mõtlete, et äkki olen rase, kuid ei ole, käisin ka naistearsti juures, et kindel olla, kuid "sealpool" olevat kõik korras. Nüüd siis paar nädalat tagasi tekkis kõhtu üsna tugev valu, mis aga kiirelt möödus. Kuid kolm päeva tagasi valutas kõhta jällegi, kuid seekord juba "korralikult" - hakkas järsku, terve kõht oli valu täis, valu kestis ca 5 minutit, peale seda natuke taandus ja valutas kergemalt veel umbes pool tundi. Sellele suurele valule järgneval päeval tekkis minestustunne keset päeva, aga kui sain värsket õhku, oli jälle kõik korras mõne aja pärast. Ja nüüd on koguaeg kerge valu kõhus - kas siis keset kõhtu või paremal pool. Täna võtsin paratsetamooli, et ei oleks selline näriv tunne seal kõhus, kuid ega eriti kegemaks ei läinud.
Loodan, et viitsite mu pikka kirja lugeda ja sellele vastata.Ette tänades Agnes.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ei leidnud Teie kirjast ühtegi konkreetset küsimust - kirjeldasite ainult oma tundeid-valusid. Selline järskude tugevate valude esinemine ja minestustunne ei ole iseloomulikud apenditsiidile. Ka kõhulahtisus, millest Teil kõik nagu oleks alguse saanud ei ole apenditsiidile viitav. Vajalikud oleksid uuringud Teie häda kindlakstegemiseks.