armisonga operatsioon 05.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp. dr. Jaan Tepp.
Detsembri alguses toimus mul armisonga operatiivne likvideerimine. Kasutati Ultrapro võrku, mis fikseeriti aponeuroosi taha ja tsirkulaarselt aponeuroosi servadele.
Nüüd on operatsioonist kuu aega möödunud. Haav paraneb hästi, kuid püsib valulikkus nii liikumisel kui ka istumisel haavast ca 10cm kaugusel. See teeb murelikuks. Päeval kasutan bandaazi , magan aga ilma.
Palun informeerige mind, kas valulikkuse vähendamiseks oleks õige teha soojendusi, kompresse või kasutada valusid ning põletikke vähendavaid geele ( näit. Fastum geel). Valulikkus kõhus, ilmselt võrgu kinnituse piirkonnas, takistab liikumist ja seetõttu ma ei julgegi eriti liikuda. Ehk teen ma valesti, et vähe liigun? Võibolla oleks vaja just enam liikuda? Palun õpetage mind.
Tänuga MM.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasugused soojusprotseduurid on soovitavad, samuti Fastumgeel on omal kohal. Liikumine on kindlasti soovitav, aga siiski piirides, mis valu ei tee. Ujumine oleks parim.