Ninaverejooks 13.11.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen kohutavalt hädas pidevate ninaverjooksudega. Seepärast sooviksin teada, kas sellise haiguse puhul on ka kirurgiline sekkumine võimalik ja kui, siis millised on võimalused. Muid haigusi ei ole mul täheldatud.

Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ninaverejooksud kuuluvad kõrva-nina-kurguhaiguste erialarsti kompetentsi. Nii palju kui mina seda asja tean, võivad ninaverejooksud olla põhjustatud mingist haigusest - näiteks kõrgvererõhutõbi, hüübimishäired- aga olla ka iseseisev haigus. Ise Te väidate end terve olevat, nii et ilmselt on Teil tegemist teise variandiga. Operatiivne vahelesegamine on võimalik ja ka efektiivne (sel juhul kui põhjus on ninas). Täpsema informatsiooni saate, kui pöördute kõrva-nina-kurguarsti poole, kes sellega vahetult tegeleb. Tallinnas Mustamäe Haiglas ja Keskhaiglas.