pilonidaalsiinusega 04.12.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vastuses küsimusele, et tegemist on pilonidaalsiinusega, mis see endast kujutab? Mismoodi kirurgiliselt seda ravitakse ja kas peab haiglasse jääma?

Ette tänades
Noormees 26

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See kujutab endast karvanääpsu ümber tekkinud tsüsti. Operatsioon seisneb kogu põletikulise koeosa väljalõikamises. Mõneks päevaks peaks ka haiglasse jääma.