Puusaliigese vahetus ja operatsioonijärgne jala tu 19.11.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul oli tänaseks kaks kuud ja kolm nädalat tagasi puusaliigese operatsioon.
Käin ikka veel kepiga, toetan kepile suhtõrnalt kuid ilma ei saa. Kui üritan käia kepita, astun nagu auku. Mulle pandi pindprotees, haava jälg puusal on üsna pikk ~15-18cm. Kas asi võib olla lihaste ja närvide veel mitte taastumises?
Muret teeb üsna tugrv turse opereeritud jalal. Hüppeliiges on nagu matakas ja ka tuimavõitu.Kui käin või liigutan, on korraks nagu parem aga kui istuma jään on turse ja tuimus jälle platsis?Mida teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid nägemata raske midagi soovitada ja pealegi on tegu ortopeedilise probleemiga, mis ei ole päris minu eriala.
Soovitaksin näidata end Teid opereerinud kirurgile ja temalt need küsimused kõik üle küsida. Mida omalt poolt võin soovitada, on tugisuka kandmine - peaks aitama turse vastu. Praegu ei tohiks enam ka koormuspiiranguid olla, nii et soovitan ka suuremat aktiivsust.