melanotsüütneevused 04.11.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

13.aastasel tüdrukul avastasime peas juuste sees 2 sünnimärki naharst ütles,et need on melanotsüütneevused .kas neid on vaja kindlasti opereerida,või on võimalus kuidagi teisiti vabaneda.ETTE TÄNADES VASTUSE EEST.vanaema.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Melanotsüütnaevusi ei pea ilmtingimata opereerima. Opereerima peaks, kui näiteks kammimise või juukselõikamise ajal tekivad korduvad vigastused, või kui sünnimärgid hakkavad muutuma - kujus, värvis, tekib sügelemine jne. Kõne alla tuleks ka laseriga naevuse eemaldamine, kuid sellisel juhul ei saaks preparaadist histoloogilist (mikroskoobi all) uuringut teha.