Mao või soole kasvaja 01.11.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

küsimus selline, et mu 77a isal avastati või oletati maos kuskil kasvaja, talle tehti kõik proovid, mis teha võidi, lõpetades kompuutri all käimisega aga päris kongreetset kohta ei leitudki, leiti punaseid ja verisid laike siseorganeil ja seintel.
Noa alla minnes leiti, et on vähki täis ja õmmeldi kokku tagasi, midagi tegemata, nii öeldi vähemalt. Saadeti koju surema, et minevat paar päeva kuni paar nädalat sellega. Op oli 30. juuni, aga mees elab praegu, tal on söögiisu, suur söögiisu tahab kõike süüa on koguaeg poolnälgas, natuke saab süüa, et elus püsida aga kõhtu täis süüa ei saa, st normaalselt süüa ei saa, et hakkab mõne tunnipärast sees vaevama. Ja tal on ka eesnääre kinni, kateeder sees ja ainevahetus on korras, kõht käib läbi ja väljatulev mustus on õiget värvi nii uriin kui kaka.
Kas äkki polnud kasvajat siiski vaid haavandid vms? Meeste haigus on muidugi eraldi asi.
Mul on tunne, et kui ta korralikult süüa võiks, hakkaks ta kohe kosuma.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie küsimusele mina kahjuks vastata ei saa, sest ei tea, kas Teie isa kasvaja on histoloogiliselt tõestatud, või mitte. Tavaliselt siiski kasvaja puhul proovitükk võetakse ja see ongi kõige otsustavam diagnoosi panekul. Peaksite selles küsimuses uuesti kontakti võtma Teie isa opereerinud kirurgiga.