sõlmeke käsivarrel 21.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, minu elukaaslasel (23 aastane) on käsivarrel küünarnuki lähedal naha all väike sõlmeke. Silmaga seda näha pole, kuid katsudes võib tunda hernetarast suuremat kõva moodustist. Ta ise ütleb, et see on olnud juba üle aasta ja suuremaks läinud pole, pole ka valus katsudes. Ta ütleb, et see pole midagi, aga ikkagi tahaksin küsida, millega võib olla tegu ja kas seda peaks arstile näitama.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Naha aluse moodustise päritolusid on palju. Millega on tegu Teie elukaaslasel on ilma katsumata-nägemata võimatu öelda. Päris täpse nimetuse saab talle anda aga ikkagi alles peale tema eemaldamist ja histoloogilist (mikroskoobiga )uurimist. Üldreegel on aga selline: kui vaevusi ei põhjusta, aja jooksul ei suurene pole põhjust muretsemiseks.