Paremal küljes valutab 05.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, lugesin teie optimistlikke vastuseid ja tekkis endal ka soov küsida. Mul algas mingi gastriidihoog uuesti (esmakordselt oli kevadel), magu muutus tuliseks ja pakitsevaks aga uus paha sümptom on see, et kiirgab valu paremale roiete alla. Perearst oletas, et midagi on sapis. Mis valutab inimestel paremal pool roide all? See on tuim nüri valu, aeg-ajalt kaob, siis tuleb, peaaegu seljani välja, hommikul oli nagu iiveldust ka (selline tunne, nagu oleks rase). Ma tean küll, et te ütlete, et on vaja minna gastroloogile ja kuigi ma arvasin, et iialgi sinna ei lähe, olen hädaga juba nii edukas olnud, et mul on aeg kinni pandud, aga minu järjekorrani on poolteist kuud. Ootan praegu ka ultraheli järjekorras üle nädala. Kõhe tunne on. Olen 47 aastane naine. Viimase aasta jooksul tegin edukat dieeti ja ei ole enam ülekaaluline. Tänan teid vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie vaevused on kagesti sapikividest põhjustatud hädade moodi. Ultraheli uuring on just õige asi seda selgitama. Igal juhul tuleks teha ka gastroskoopia, et välja lülitada maohaigused. Ärge kartke arste - ilma Teie nõusolekuta ei teha Teile ühtegi protseduuri. Karta maksab ainult haigusi.