Seljavalu+operatsioon 26.07.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen huviga lugenud kliinik.ee-s küsimusi ja vastuseid.Nüüd pöördun aga teie poole murega infi saamiseks.Nimelt olen soomlane,elan ja töötan Soomes.Kas minul on voimalus pääseda Eesti kirurgi juurde konsultatsioonile ja selja operatsioonile.Mul on tehtud magnettikuvaus= magnetröntgen paar aastat tagasi.Kas Eestis ja kus on voimalik seda uuest teha?
Jään ootama Teie vastust,
lugupidamisega,
Paavo

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuigi ei saa aru Teie patoloogiast - kas see kuulub ortopeedia või neurokirurgia valdkonda, pole sellel Teie küsimustele vastamisel ka olulist tähtsust. MRI uuringut on võimalik ka Eestis teha ja ma ei näe põhjust, miks Te ei võiks pöörduda Eesti kirurgi jutule - kas siis neurokirugi või ortopeedi konsultatsioonile. Sellised spetsialistid leiduvad meil Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Põhja Eesti Regionaalhaiglas (Mustamäel). Kuna Teil ilmselt puudub Eesti Haigekassa kindlustus, tuleb Teil ilmselt ravi ja uuringute eest endal tasuda, kui Te ei saavuta mingit muud kokkulepet Soome haigekassaga.