Proovid enne operatsiooni ? 05.06.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, sooviksin informatsiooni, kas enne planeeritud pimesoole operatsiooni (kui tehakse kõik võimalikud proovid) kas tehakse ka HIV test? Nimelt tahan, teada seda sellepärast, et kahtlen oma partneris.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Reeglina HIV testi ei teha. Selle tegemiseks peaksite ise initsiatiivi näitama, s.o. paluma selle tegemist. Usun, et sellest ei keelduta.