Valu sääremarjast natuke all pool 24.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Võistlustel sai kaugust hüpatud ja pärast seda joostud pikka maad.
Sama päeva õhtul kannast natuke üles poole sääremarja juures on valus.
Järgmisel päeval on käia väga valus, lausa lonkan.
Arsti juurde kavatsen minna homme või ülehomme, et kas on vaja muretseda või läheb see valu üle?
Ise arvan, et mingi rebestus.
Kui teen jalalaba ringe, käib valu sääremarjast läbi.
Mis vigastus see on ja kas on vaja minna asti juurde?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nagu ma aru saan, ei ole võistlussport mitte Teie põhitegevus ja ilmselt ei treeni Te ka neid alasid regulaarselt. Tegu on ilmselt ülepingutusest tekkinud valudega - selline koormus oli Teile liiast. Aeg aitab siin kõige paremini ja rahu. Määrida võiksite Fastum geeliga (või mõne teise spordisalviga). Ka fikseeriv elastne side oleks omal kohal. Rebestuse teke on harilikult ühemomentne ja fikseeritav, Teil aga tekkis ju valu pikkamööda ja süvenes alles järgmisel päeval - seepärast ma seda ei usu.