hüppeliigese valu 29.03.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 18 aastane mees ja mul tekkis hüppeliigese juurde imelik valu ilma mingite põrutuste või seda kohta vigastamata.Valu tekib siis kui jalalab liigutada vasakule või paremale(kõndides seda ei tunne , kui siis väga õrnalt).See on olnud juba 2 nädalat ja midagi poel paremaks läinud.See häirib mind eelkõige sellepärast et uisutades on valu ikka üsna suur.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tundub siiski, et tegu on mingi vigastusega. Ka ülekoormus uisutamisel võib tekitada vigastuse. Esimene asi, mida ise teha saaksite oleks vältida neid liigutusi, mis valu põhjustavad: seega peaksite mõneks ajaks loobuma ka uisutamisest. Võiksite mõni aeg kanda ka ortoosi. Kui see aga ei aita, peaksite näitama end ortopeedile.