Värske armi peal väike sünnimärk. 21.03.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 39 a. naisterahvas. Minul lõigati selle aasta jaanuaris ära lipoomkasvaja ülakehal parema rinna kohalt (mitte rinnast). Nii kui arm ilusti ära paranes, siis ilmus selle värske armi peale väike 1-1,5 mm suurune nahaga ühes tasapinnas olev sünnimärk. Nüüd ongi küsimus, et kas see on ohtlik asi??? Armkoe peal sünnimärk? Kuna mul on üldse palju sünnimärke, siis see võis ka enne lõikust seal olla, kuid kirurg ei märganud seda veriselt haava äärelt ära lõigata. Kas sellist värsket armi tuleks suvel päikese eest kaitsta? TÄNAN VÄGA nõuannete eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et selline väike sünnimärk vajab vaid jälgimist. Igasugune muutus temas - suurenemine, värvi muutus, kihelus, leemendus jne. vajab tähelepanu. Arvan, et ainult selle sünnimärgi pärast Te oma päiksekäes olemise harjumusi muutma ei peaks - samal ajal peate teadma, et liigne päikesekiirgus on nahakasvajaid provotseeriv faktor, mida heldama nahaga inimene, seda rohkem.