spina bifida 27.02.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

röntgeni diagnoos oli selline: L5 spina bifida. Olen 21a, seljaga(sama diagnoos) on varem probleeme olnud ja ka nüüd kipub vahetevahel valutama, kuigi aktiivselt spordi vms ei tegele viimasel ajal. Juhul kui ajateenistusse minek - kas võib tulla probleeme suure füüsilise koormuse juures ja kas tasuks seda ka ennetavalt mainida või on olemas mingi ravi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Spina bifida on kaasasündinud viga, mida raviga muuta ei saa. Ajateenistuse eelsel arstlikul läbivaatusel peaksite seda kindlasti mainima - sellel hädal on ka erinevad raskusastmed ja teatud juhtudel see ka vabastab kaitseväeteenistusest.